Apple чи Android: шукаємо відповідь на вічне питання

22:07, 28.08.2023

Протистояння між Android та iOS триває давно. Ці ОС є домінантними. Майже 99% усіх мобільних пристроїв мають ту чи іншу систему, багато людей у всьому світі ними користується. Щоб зрозуміти, яка операційка краще, потрібно оцінити їхні сильні та слабкі сторони. 

Що таке iOS та Android

Перш ніж порівнювати ці операційні системи, потрібно спочатку з ними ознайомитися: 

  1. iOS — ОС розроблена компанією Apple, для своїх портативних пристроїв. Уперше вона з'явилася на смартфонах iPhone і плеєрах iPod у 2007 році, починаючи з 2010 року почала функціонувати й на планшетах iPad. На відміну від інших операційних систем, iOS може встановлюватися лише на фірмовій продукції Apple. 
  2. Android — популярна ОС, побудована на ядрі Linux. Вона використовується в смартфонах, планшетах, електронних книгах, цифрових програвачах, фітнес-браслетах, ігрових приставках, ноутбуках, телевізорах та інших девайсах. 

Головна відмінність операційних систем полягає в тому, що iOS стабільніша, а Android демократичніша. В Apple все від віджетів до застосунків повністю контролюється розробниками, встановити чуже не вдасться. Android — система з відкритим початковим кодом, який можна змінювати. 

Переваги ОС

Коли ви купуєте новий телефон, є велика ймовірність того, що він буде працювати під управлінням Android від Google або iOS від Apple. Упродовж останніх років усі нові моделі гаджетів випускаються на цих найпоширеніших платформах. Щоб зрозуміти, яку ОС вибрати, потрібно розібратися з їхніми перевагами щодо одна одної:

  1. Апаратна частина та акумулятор — тут Андроїд є однозначно лідером. Він має великий спектр центральних і графічних процесорів. iPhone в цьому плані консервативний. Працюють на процесорах власного виробництва. 
  2. Можливості налаштування — Android дає змогу переносити папки та іконки з одного робочого столу на інший, створювати ярлики. В iOS не можна змінювати те, що створили розробники. 
  3. Матеріали — iPhone випускається тільки Apple, тому якість комплектувальних деталей на найвищому рівні. Чого не скажеш про його конкурента.
  4. Застосунки та зручність їхнього використання — обидві платформи мають свої маркетплейси. У Android — Play Market, iPhone — iTunes. Apple жорстко контролює всі програми, що завантажуються в сховище, через що вони завжди високої якості. Google надає доступ усім охочим, із цієї причини застосунки можуть бути не повністю функціональними.
  5. Підтримання — оновлення на iOS доступні постійно, але з виходом нових моделей встановити їх може бути проблематично. На Андроїді все залежить від політики виробника. 
  6. Додаткові можливості — кількість доступних опцій Android досить широка, чого не скажеш про Айфон. 

Переваги та недоліки є в кожної операційної системи. Яку з них вибрати, залежить тільки від ваших фінансових можливостей, а й особистих уподобань. 

Джерело: SmartPhone.ua


Обговорення новини

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
:)8-):cry:=-):-D:angry::-[:(:devil:,)
укажите цифры с картинки
 

Попередні новини

  • Путешествия через мир ароматовПутешествия через мир ароматов20:56 28.08.2023

    Путешествия — это не только открытие новых мест, но и путь к самим себе. Каждая поездка оставляет след в нашем сердце и памяти. Но что если мы представим, что мир ароматов может стать незабываемым спутником в увлекательных путешествиях?

  • Уличные светодиодные гирлянды: как выбрать и правильно пользоваться?Уличные светодиодные гирлянды: как выбрать и правильно пользоваться?11:07 27.08.2023

    Тщательно подобранный наружный декор подходит для создания праздничной атмосферы по поводу и без. Одним из наиболее универсальных решений является использование специальной LED иллюминации.

  • Криптовалютні гаманці: види та особливості використанняКриптовалютні гаманці: види та особливості використання14:18 24.08.2023

    Якщо ви вирішили інвестувати в криптовалюту або зайнятися трейдингом, одним із перших завдань, окрім реєстрації на біржі Binance, буде отримання е-гаманця. Криптовалютні гаманці необхідні не тільки для торгівлі на біржі або оплати покупок в онлайн- та офлайн-магазинах, але і для збереження коштів.