Компанія OpenAI анонсувала нову функцію для свого ШІ-бота ChatGPT, яка дасть змогу алгоритму проводити "глибокі дослідження" на підставі користувацького запиту. Йдеться про інструмент Deep research, основою для якого стала ще не випущена в маси велика мовна модель OpenAI o3.

В описі нової функції сказано, що вона може працювати автономно, "плануючи і виконуючи багатоступеневу траєкторію пошуку потрібних даних, повертаючись назад і реагуючи на появу нової інформації в режимі онлайн, де це потрібно". Простіше кажучи, функція Deep research не просто шукає відповідь на поставлене користувачем запитання, а аналізує й узагальнює дані з різних джерел, формуючи в такий спосіб докладну доповідь на задану тему.
У процесі роботи Deep research у правій частині екрана відображається короткий опис процесу, а також цитати та інша довідкова інформація. Користувачі можуть задіяти нову функцію, задавши текстовий запит, а також завантаживши зображення або додаткові файли, наприклад, документи у форматі PDF або електронні таблиці. Завдяки цьому алгоритм отримає більше контексту, після чого йому знадобиться від 5 до 30 хвилин, щоб підготувати докладний звіт за підсумками виконаної роботи. Надалі чат-бот зможе додавати до своїх відповідей зображення і діаграми.
OpenAI зазначає, що функція Deep research може галюцинувати, тобто вигадувати неіснуючі факти. Крім того, алгоритм насилу відрізняє інформацію з авторитетних джерел від чуток і завідомо неправдивих даних. Незважаючи на це, OpenAI впевнена в перспективності своєї розробки, зазначаючи, що Deep research може функціонувати на рівні аналітика.
Що стосується доступності нової функції, то користувачі, які оплачують підписку за $200 на місяць, зможуть виконувати до 100 запитів на місяць до інструменту глибокого дослідження ChatGPT. Тим же, хто платить $20 на місяць, компанія гарантує "обмежений доступ".