Останні досягнення України в області IT

22:52, 12.02.2020

Давно відомо, що область IT одна з найбільш глобальних і наймасштабніших у світі. Наприклад, у 2016 році інформаційні технології за кількістю грошових оборотів обійшли навіть нафтовий ринок. Трансформація IT-сегмента та його модернізація не обходяться без участі України. У країні є якщо не тисячі, то сотні класних фахівців, що реалізують найсміливіші інтернет-проекти. Основна частина з них все ще залишається на етапі розробки, але вже сьогодні світовій спільноті відомі деякі IT-досягнення з України. У цій статті пропонуємо познайомитися з деякими з них.

Technovator

Український IT-фахівець Іван Чуба разом з партнерами розробив спеціальну зарядку для мобільних пристроїв, що згодом отримала назву Technovator. Засновники проекту в цілому інвестували в винахід понад 400 тисяч доларів з особистих коштів і вже змогли окупити частину витрачених грошей. Так нещодавно вони виграли грант на суму 50 тисяч євро за програмою Horizon 2020. Ідея створення бездротової зарядки виникла буквально спонтанно: працюючи в офісі, Іван помічав, що щодня його колеги шукали зарядний пристрій для смартфона й постійно відчували з цим труднощі. Так і виникла думка полегшити життя колегам, а одночасно з цим і тисячам, а то й сотням тисяч людей у всьому світі.

Petcube

Командою українських IT-фахівців був розроблений унікальний проект під назвою Petcube — спеціальний робот, здатний грати з вашим домашнім вихованцем. Ви можете не відволікатися від справ, роботи, грати в улюблені ігри або слоти, попередньо обравши ресурс зі списку топ кращих онлайн-казино, а в цей час Petcube буде грати з домашнім улюбленцем і цілком можливо, що з часом стане його другом. При цьому робот здатний знімати відео, робити фотографії і ділитися ними в соціальних мережах, що особливо актуально за умови наявності облікового запису в Instagram.

Leantegra

Стартап під назвою Leantegra всього за один рік підняв близько 1 мільйона доларів seed-інвестицій від американського підприємця й розробника Антоніо Гінеса та його українського колеги, ім'я якого не розголошується. Унікальний проект являє собою програму-шпигуна, здатну відстежувати місцезнаходження людини з точністю до 10 метрів. Ця розробка припала до душі молодим батькам: тепер вони мають можливість стежити за тим, де знаходиться їх чадо. Також Leantegra знайшла застосування в деяких лікарнях, де потрібен контроль за пацієнтами й людьми, страждаючими втратою пам'яті. В цілому вийшов гідний продукт, який, напевно, з часом буде тільки поширюватися, оскільки потреба в подібному шпигуні тільки зростає.

Paymentwall

Засновником IT-проекту під назвою Paymentwall став українець Ковальов і американець Ганді. Українсько-американська коаліція утворилася в 2010 році, результатом діяльності якої став перший проект з назвою Zurna. Це була соціальна мережа, яка не отримала особливого поширення. Після чого було зроблено ще кілька спроб голосно заявити про себе, але й вони не мали успіху. Всесвітню популярність розробникам принесла платіжна система Paymentwall.

Дивно, але на реалізацію проекту пішло всього кілька сотень доларів, коли річний оборот склав 50 мільйонів доларів. Платформа об'єднує різні платіжні сервіси, переведена на десятки різних мов і доступна в більш ніж 200 країнах світу. В цілому послугами Paymentwall користуються понад 300 000 користувачів, що в зайвий раз підкреслює масштабність проекту та його популярність.

На сьогоднішній день галузь IT займає в Україні третє місце, поступаючись першими двома позиціями аграрній промисловості та металургії. В середньому зростання IT-сфери складає близько 25% в рік, і якщо подібна динаміка збережеться, то вже через кілька років сегмент інформаційних технологій зможе піднятися на першу сходинку, принісши в скарбничку держави додатковий дохід.

Джерело: SmartPhone.ua


Обговорення новини

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
:)8-):cry:=-):-D:angry::-[:(:devil:,)
укажите цифры с картинки
 

Попередні новини


купить телефон в Одесі, Україна