Апеляційний суд США в окрузі Колумбія відхилив клопотання адміністрації TikTok про тимчасове призупинення дії або скасування закону, який вимагає, щоб китайська компанія ByteDance відмовилася від цієї платформи під загрозою її блокування в країні.
Минулого понеділка адміністрація TikTok і компанія ByteDance подали екстрене клопотання до Апеляційного суду, в якому попросили додатковий час для направлення справи до Верховного суду США. Дві компанії попередили, що без належного судового розгляду закон стане підставою для "закриття TikTok - однієї з найпопулярніших у країні платформ для публічних виступів - для більш ніж 170 млн її місцевих користувачів на місяць".
Суд відхилив клопотання, заявивши, що TikTok і ByteDance не навели жодного прецеденту, "за якого суд, відхиливши конституційний позов щодо ухваленого Конгресом закону, заблокував би набрання чинності законом, поки Верховний суд знайде можливість його перегляду". Цей закон свідчить, що TikTok буде заборонений у США, якщо ByteDance до 19 січня не відмовиться від платформи; він також надає уряду США широкі повноваження запроваджувати заборону на інші іноземні застосунки, які можуть викликати побоювання щодо збирання даних, що належать американським громадянам.
За версією Мін'юсту США, факт "контролю Китаю над додатком TikTok становить триваючу загрозу національній безпеці". Адміністрація TikTok наполягає, що Мін'юст неправильно інтерпретує природу зв'язку соцмережі з Китаєм: дані користувачів і алгоритм рекомендації контенту розміщуються на серверах Oracle, а рішення модераторів, що впливають на американських користувачів, приймаються в США.
Якщо Верховний суд не скасує дію закону, доля TikTok опиниться в руках чинного президента США Джо Байдена (Joe Biden), який може 19 січня дати 90 днів на відчуження платформи від ByteDance. Водночас із 20 січня на посаду глави держави вступає Дональд Трамп (Donald Trump). Під час свого першого перебування президентом Трамп безуспішно намагався заблокувати TikTok, але минулого листопада перед виборами заявив, що не допустить блокування платформи. Напередодні голова Комітету Палати представників США з питань Китаю повідомив представникам компаній Alphabet (володіє Google) і Apple, що вони мають бути готові видалити TikTok зі своїх магазинів додатків 19 січня.