Трамп підписав указ, який відтермінував на 75 днів блокування TikTok у США

22:37, 21.01.2025

Саме завдяки втручанню Дональда Трампа (Donald Trump) минулої неділі період вимушеної неактивності соціальної мережі TikTok у США обмежився кількома годинами. У перший день свого перебування на посаді 47-го президента США політик підписав указ, який запроваджує відтермінування на заборону роботи TikTok у країні на 75 днів.

Як зазначає Reuters, у тексті указу президент США вимагає від генерального прокурора не сприяти набрання чинності законом від квітня минулого року, який мав із 19 січня заборонити роботу соціальної мережі TikTok у США за попередньої структури власності, що передбачає контроль за нею з боку китайської компанії ByteDance. Трамп загалом не відкидає ідею продажу американського бізнесу TikTok якійсь із місцевих компаній, яку просував закон від самого початку, але дає сторонам угоди і власній адміністрації відтермінування на 75 днів для вирішення всіх супутніх питань.

Підписаний Трампом указ також вимагає від Міністерства юстиції США письмово повідомити компаніям Apple, Google і Oracle про відсутність з їхнього боку порушень закону в разі збереження ними підтримки інфраструктури TikTok на зазначений період. Як наголошується в тексті указу, відстрочка дається адміністрації США "заради отримання можливості визначитися з подальшими діями щодо TikTok". Сам Трамп після підписання указу заявив: "Просто дайте мені право продати його або закрити". Президент США також додав, що йому потрібен час для ухвалення відповідного рішення. Результат угоди залежатиме і від китайської сторони, але Трамп висловив упевненість, що вона її схвалить. У разі, якщо цього не станеться, він готовий впливати на Китай за допомогою митних тарифів, величина яких може варіюватися від 25 до 100 %.

Подальші численні пояснення Трампа дали змогу зрозуміти, що він наполягає на угоді з TikTok, яка дасть змогу американській стороні володіти щонайменше 50 % акцій компанії та мати відповідні повноваження з регулювання діяльності соціальної мережі в США. Спільне підприємство, створене в результаті угоди, може коштувати сотні мільйонів доларів, на думку президента США.

Джерело: SmartPhone.ua


Обговорення новини

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
:)8-):cry:=-):-D:angry::-[:(:devil:,)
укажите цифры с картинки
 

Попередні новини


купить телефон в Одесі, Україна