У США створили крихітного робота-комаху з найтривалішим польотом

23:27, 17.01.2025

Вчені-екологи повідомляють про проблеми з комахами-запилювачами, аж до їх масового зникнення на Землі. Для людської цивілізації це може обернутися катастрофою, оскільки сільське господарство не може функціонувати без запилення рослин комахами. Як можливе рішення ведуться розробки крихітних роботів-комах. Такі пристрої могли б невтомно запилювати рослини, замінюючи справжніх бджіл і метеликів. Прототип одного з таких роботів представили в США.

Про значний прогрес у розробці роботів-комах повідомили вчені з Массачусетського технологічного інституту (MIT). Раніше вони створили робота з вісьмома крилами, що складається з чотирьох однакових блоків. Творчо переосмисливши цю розробку і усунувши її недоліки, наприклад, перешкоди від зустрічних повітряних потоків, створюваних чотирма парами крил, інженери розробили новий, більш компактний варіант робота. Він оснащений лише чотирма крилами, кожне з яких розташоване на своєму боці чотирикутного шасі.

Модифікований робот зміг протриматися в повітрі в 100 разів довше, ніж попередня версія, - 1000 секунд. Натхненні цим успіхом розробники поставили за мету досягти польоту тривалістю 10 000 секунд, тобто майже 3 години. Однак тут залишається деяка недомовленість. Двигуни махових крил робота живилися дистанційно через тонкий дріт, і політ завершився не через розрядку батарей, а з іншої причини. Можливо, вийшли з ладу приводи, але в прес-релізі MIT цей момент не уточнюється.

Кожне з чотирьох крил приводиться в рух власним приводом із шатуном. Така конструкція виявилася значно надійнішою за попередню і підтвердила здатність робота до стабільної поведінки в повітрі, а також до маневрів. Наприклад, створений прототип легко виконує подвійне сальто в повітрі, не падаючи на землю. Крім того, запропонована конструкція залишає місце всередині шасі для електроніки та акумуляторів, що стане наступним етапом у розробці автономних роботів-комах.

Привід кожного крила являє собою еластомер, затиснутий між двома електродами з вуглецевих нанотрубок, згорнутий у циліндр. Під впливом електричних імпульсів еластомер подовжується і звужується, змушуючи крила здійснювати махові рухи. Нова конструкція, що має підвищену надійність, з поліпшеними шарнірами дала змогу втричі збільшити момент, що передається крилам. Завдяки цьому робот зміг виконувати складні рухи в повітрі. Наприклад, він пролетів траєкторією, миттєві знімки якої сформували напис "MIT" у повітрі. Хоча до справжніх комах ще далеко, досягнутий прогрес вражає. Нижче на відео робот попередньої розробки.

Теги:Роботы

Джерело: SmartPhone.ua


Обговорення новини

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
:)8-):cry:=-):-D:angry::-[:(:devil:,)
укажите цифры с картинки
 

Попередні новини


купить телефон в Одесі, Україна