Огляд Infinix NOTE 40: максимально універсальний смартфон з хорошими камерами

16:56, 18.05.2024

Infinix NOTE 40 відкриває для мене оновлену серію смартфонів бренду та приємно дивує підтримкою бездротової зарядки до 20 Вт, 430 тис. балів в Antutu, контурною підсвіткою спалаху та класними стереодинаміками. Окрім цього візуально телефон привабливий, має дуже тонкі рамки навколо дисплею, конкурентні основну 108 Мпікс. і фронтальну 32 Мпікс. камери. Приклади зйомки на фотомодулі та мої враження від користування пристроєм дізнаєтесь з огляду.

Комплектація

Особливістю серії Infinix NOTE 40 є акцент на бездротову зарядку, яка є в комплекті.

Чохол також передбачено комплектацією. Аксесуар зроблено з пластику, в ньому передбачені віконця для клавіш, портів та острівця основної камери, а також магнітний «приціл» для бездротової зарядки.

Блок живлення в комплекті на 45 Вт. Кабель підключення, інструмент для виймання лотка з картками також є. Здивувала, в хорошому сенсі, наявність в коробці повноцінного захисного скла.

Дизайн і Корпус

Дизайн NOTE 40 назвав би молодіжним, але за потреби всю яскравість корпусу можна прикрити чохлом. Якщо підбираєте пристрій, щоб був мінімалістичний і простий зовні, то це не про смартфон на огляді.

Дзеркальна золотиста рамка по контуру трішки вводить в оману щодо ваги корпусу. Поки не доторкнешся до неї, то здається, що це метал. Але, як і інші зовнішні панелі, вона з пластику.

Габарити корпусу 164.13 x 74.53 x 7.75 мм, вага 190 г.

Хоч без металу і скла, та корпус виглядає преміальним. Додає солідності величезний п’єдестал з камерами та спалахом на тиловій панелі.

Позаду панель матова з багатошарового пластику, який створює імітацію поверхні перлини.

Корпус отримав заокруглені краї на торцях, але радіус заокруглення незначний, тож присутня схожість з лінійкою Ultra флагманів корейського виробника смартфонів. Перехід з ребер до екрана та тилової панелі також різкий, але це ніяк не вплинуло на ергономічність хвату.

Рамка між екраном та корпусом невелика, в одній руці телефон тримати зручно.

Розташування елементів управління зручне та звичне. Правий бік смартфона пустий, а зліва дві кнопки: живлення та управління гучністю.

Знизу USB C порт та лоток для двох SIM карток. Мікрофонів та динаміків по два – зверху та знизу.

Аудіосистему смартфона NOTE 40 налаштовували спеціалісти JBL про що маємо відмітку на корпусі. Якщо порівнювати звучання через стерео динаміки на NOTE 40 та ZERO 30 4G, який тестував раніше, то мені здалось що у першого краще виходять треки з басами. Якщо ж порівнювати звучання з HOT 40 Pro, то NOTE 40 обходить його по всім параметрам, включаючи максимальну гучність. Додатково погратись з налаштуваннями користувач може еквалайзером в меню звуку.

Корпус якісно зібраний, смартфон зовні виглядає дорожче ніж його оцінює виробник.

Дисплей

У NOTE 40 дисплей точно не з бюджетного сегмента. Виріз під фронталку невеликий, рамки дуже маленькі, в нижній частині під склом розмістили оптичний сканер відбитка пальців. Останній спрацьовує швидко і точно.

Співвідношення екрану до корпусу складає 94% - це відмінний результат.

Діагональ дисплея 6,78 дюйма, матриця AMOLED з роздільною здатністю 1080 x 2436. Пікова яскравість 1300 ніт і цього вистачає навіть для дуже сонячного дня.

Частоту оновлення матриці можна змінити через налаштування з 60 Гц на 120 Гц, що забезпечує плавну прокрутку інтерфейсу та підвищену чутливість (частота відгуку на дотик – 360 Гц). І будьте певні, робота на підвищеній частоті потрібна не лише ігроманам, адже до хорошого швидко звикають всі.  

Кути огляду без нарікань. В налаштуваннях доступна зміна світлої теми на темну, функція адаптивної яскравості, захист очей та вибір колірного стилю.

Моя оцінка за дисплей – відмінно.

Апаратна складова

Смартфон NOTE 40 працює на чипсеті MediaTek Helio G99 Ultimate. Вибір хороший, але не ідеальний. Такий само процесор стоїть в лінійці нижче в смартфоні HOT 40 Pro. Причому різниця в ціні між ними перевищує $50, тож тим кому потрібна лише цифра в тестах, наприклад в Antutu, то можна зекономити. Для довідки, NOTE 40 в мене набрав майже 433 тис. балів, що співрозмірно з можливостями моделі HOT 40 Pro. От тільки пам'ятайте, що пристрій з цього тесту виграє в екрані, камерах, звучанні та підтримці бездротової зарядки.

З повсякденними задачами NOTE 40 справляється впевнено, без затримок і підвисань інтерфейсу. З відео прискорювачем Mali-G57 MC2 та 8 ГБ оперативної пам'яті, яку можна віртуально розширити до 16 ГБ, смартфон без затримок запускає важкі ігри. В більшості випадків налаштування графіки та деталізації середні. Вмонтований накопичував в тестовому смартфоні на 256 ГБ, місце під карти пам’яті не передбачено.

NOTE 40 – це 4G смартфон з підтримкою двох SIM карт, Wi-Fi в діапазонах 2,4 і 5 ГГц, актуальним Bluetoth та NFC. Всі перераховані модулі за час тесту працювали коректно.

ОС та інтерфейс

На NOTE 40 встановлена операційна система Android 14 з коробки, але користувач взаємодіє не з «голою» ОС, а з фірмовим інтерфейсом XOS 14.

З того, що я міг підмітити, інтерфейс XOS 14 зберіг зручний і зрозумілий зовнішній вигляд свого попередника, XOS 13. Але по частині кастомізації користувачі тепер мають більше можливостей для персоналізації екрана блокування, з опціями для зміни стилю, шрифту та кольору годинника.

Ще з цікавого, NOTE 40 має AI-генератор шпалер. А з того до чого вже звикли власники смартфонів Infinix маємо:

  • Magic Ring – анімація ділянки екрана навколо фронтальної камери.
  • Конвертер валют в калькуляторі.
  • Смарт-панель.
  • Клонування додатків XClone.

Пара нових функцій:

  • Active Halo або ШІ-освітлення (контурне підсвічування спалаху відповідно до події).
  • Розумний хаб -  для передачі контенту між додатками.

Інтерфейс за час двотижневого тесту працював стабільно.

Автономність

Смартфон Infinix NOTE 40 оснащений акумулятором ємністю 5000 мАг. Повний заряд батареї забезпечує тривале використання, як мінімум на день, без побоювань щодо розряджання в «0».

При помірному використанні батарея може витримати і два дні без підзарядки, але якщо перегляд потокового відео, зйомка на камери, прослуховування музики та соціальні мережі не відпускають власника протягом всього дня, то активним екран може бути не більше 7-8 годин при яскравості в 30-40%.

Пристрій підтримує дротову зарядку потужністю 45 Вт, поповнюючи заряд акумулятора до 100% трохи більше ніж за годину. З 15% до 100% батарея набирає заряд рівно за 60 хвилин.  

Крім дротової зарядки, NOTE 40 також підтримує бездротову зарядку до 20 Вт. Щобільше, NOTE 40 може підзаряджати інші пристрої по бездротовому каналу (потужність до 10 Вт). Зі свого боку можу запевнити, що це дуже зручна функція. Для повної підзарядки смартфону без кабелю потрібно більше 2-х годин.

Infinix акцентує на використанні чипа Cheetah X1 для управління системою живленням. Він моніторить процес зарядки, контролює потужність і забезпечує безпеку від перегріву відповідних елементів смартфона.

Камери

Для початку перерахую модулі:

  • Основна камера 108 Мпікс., f/1.89, 6-шарова оптика, 3х зум без втрати якості і максимальний 10х цифровий зум
  • Камера 2 Мпікс., f/2.4 (відповідає за глибину кадру)
  • Третя камера, f/2.0 - ШІ
  • Селфі-камера 32 Мпікс., f/2.2

По-перше, NOTE 40 робить хороші знімки на 108 Мпікс. на основну камеру. Оптична стабілізація відсутня, але вона є у вищої за класом моделі в лінійці - NOTE 40 Pro.

В сонячний день фотографії демонструють чіткі деталі та точні кольори, зберігаючи природний вигляд. Можливостей для постредагування і зйомки відразу з ефектами достатньо. HDR добре справляється з тим, щоб навіть на сонячному небі було видно контури хмаринок.

Приклади фото на основну камеру

 



Вечір, ніч та погано освітлені приміщення також не велика проблема для камер смартфона NOTE 40. В цьому можна переконатись нижче.

Фото в вечірню пору


 

Можу похвалити і контент відзнятий на 32 Мпікс. селфі камеру. Деталізація хороша, колір шкіри природній, в портретному режимі задній фон розмивається красиво.

Фото на фронтальну камеру

 

Враховуючи ціну смартфона NOTE 40 не знаходжу жодної причини для критики його камер.

Приклади відзнятих відео

Що стосується запису відео, то фронтальна і основна камери NOTE 40 записують ролики в 2K 30 кадрів/с і FullHD 30/60 кадрів в секунду. Присутній режим одночасної зйомки на обидва модулі і режим «Фільм» для створення динамічних коротких відео під соціальні мережі.

Висновки

Кінцеве враження від смартфона Infinix NOTE 40 почну з того, що його ціна не відлякує, а навпаки змушує задуматись, чому інші пристрої з такими характеристиками коштують дорожче приблизно на 10-15%. Особисто я не бачу сенсу переплачувати, якщо такий симпатичний зовні, багатофункціональний по своїм мультимедійним можливостям та цікавий з погляду камер смартфон пропонує Infinix. Можливо хтось не знав, але бренд належить міжнародному холдингу Transsion Holdings, який входить до ТОП-5 виробників смартфонів по інформації IDC за минулий рік.

Модель NOTE 40 вкотре доводить мені, що у співвідношенні ціни та якості конкурента буде складно знайти. А до списку того, що я зобов’язаний вказати як переваги віднесу привабливий молодіжний дизайн, бездротову зарядку, більш ніж просто хороші камери та достатню продуктивність.

Переваги:

  • Молодіжний дизайн
  • Захист корпусу IP54 (від бризок)
  • Якісний дисплей
  • Тонкі рамки навколо екрану
  • Можливості камер для зйомки вдень і вночі
  • Гучні стереодинаміки з налаштуванням JBL
  • Достатня автономність
  • Швидка дротова та бездротова зарядка
  • Доступна ціна

Недоліки:

  • Цифрова стабілізація зображення основної камери (у NOTE 40 Pro вона оптична)

 

 

 

 

Андрій Лазаускас
Вартість: $240 (9499 грн на 18.05.2024 року)
Продукт наданий представництвом компанії Infinix в Україні


Источник: SmartPhone.ua

Обсуждение статьи

Коментариев пока никто не оставил. Станьте первым!
:)8-):cry:=-):-D:angry::-[:(:devil:,)
укажите цифры с картинки
 

купить телефон в Одесі, Україна