Як показала статистика Canalys, на світовому ринку смартфонів вартістю понад $600 компанія Samsung поки що утримує друге місце і 21 %, але лідером є Apple з 63 % ринку, а знизу корейського виробника підганяє Huawei зі своїми 8 %. Обидва конкуренти зараз покладаються на власні програмні платформи і процесори, а Samsung сильно залежить від сторонніх, тому їй буде складніше виживати.
Такого висновку доходять опитані The Chosun Daily джерела. Представлені наприкінці листопада смартфони Huawei серії Mate 70, як вважається, використовують 6-нм процесори HiSilicon власної розробки. Перехід на операційну систему HarmonyOS Next також ознаменував віддалення Huawei від стороннього ПЗ, що в сукупності дало змогу опустити ціну новинок більш ніж на 20 % відносно попередників.
Apple, своєю чергою, вже три роки поспіль утримується від істотного підвищення цін на свою продукцію, хоча інфляція нікуди не поділася навіть у США. Samsung вдалося утримати ціни на базові моделі Galaxy S24 відносно попередників, але вартість флагманської моделі Galaxy S24 Ultra компанія була змушена підняти на 8,3 %, оскільки компоненти для цього смартфона обходяться їй недешево і частково закуповуються на стороні.
Процесори Samsung Exynos власного виробництва існують у природі, але чутки приписують компанії наміри оснастити сімейство Galaxy S25, яке дебютує на початку наступного року, процесорами Qualcomm. Постачальник підвищує ціни, це позначається на витратах Samsung, але пропорційно піднімати ціну своїх смартфонів компанія не може через конкуренцію, тому страждає прибуток корейської компанії. У третьому кварталі мобільний підрозділ Samsung збільшив виручку на 1,7 % у річному порівнянні, але операційний прибуток скоротився на 14,5 %.
У другому кварталі поточного року, за оцінками Counterpoint Research, 85 % операційного прибутку на ринку смартфонів дісталися компанії Apple, а Samsung задовольнилася лише 12 %. Якщо в першому випадку сума сягала $1 млрд, то в другому вона виявилася в сім разів меншою.
Перехід на власну програмну платформу не тільки знижує навантаження на компанію завдяки відмові від виплати роялті, а й дає змогу заробляти на комісіях за транзакції у фірмовій екосистемі. Google і Apple не соромляться брати по 30% з кожного платежу. Спроби Samsung розробити операційну систему Tizen OS спершу обмежили сферу її застосування розумними пристроями, а потім і зовсім змусили поступитися місцем Google Android. При цьому схилити користувачів до переходу на альтернативу Android компанії Samsung буде важко, як відзначають експерти. Huawei в цьому сенсі не особливо доводиться вибирати через санкції США, і вона має у своєму розпорядженні велику лояльну базу користувачів у Китаї. Samsung в таких умовах доведеться зосередитися на підвищенні рівня виходу придатної продукції під час випуску своїх чипів, щоб знизити витрати за рахунок зниження залежності від Qualcomm.